halı saha yapımı

Halı Saha Yapımı ; https://elitasfalt.com.tr/spor-sahalari/

Halı saha yapımlarında  standart ölçüleri olmayıp genelde halı sahalar 20 x 40=800 m2 , 25x 40=1000 m2 , 25×45=1125 m2 , 30×50=1500 m2 olarak yatırımcı veya spor severlerin hizmetine sunulmaktadır.

a ) Açık Halı  Saha
b) Kapalı Halı Saha:  Çatı sistemli ve Brandalı sistemli olarak talebe göre imalat yapılmaktadır.

halı saha-spor sahaları yapımı-halı saha                halı saha

Halı Saha Yapımı /Altyapı

Halı Sahaların yapılacağı zemin de ham toprak zemin ise , iş makinesi ve manuel olarak Reglaj yapılıp Sıkıştırılır. Böylece halı saha zemininin düzgünlüğü sağlanır.

Halı Saha kenar kısımlara 30 cm genişliğinde 60 cm derinliğinde minimum C-25 dozunda Demir Donatılı Çevre Hatılı yapılır. Halı Sahanın Çevre hatıl betonu yapılırken , kalıbın içerisine her 3 m de bir tel örgü için kullanılacak boruların mapaları yerleştirilir.halı saha-altyapı

Çevre hatılının içerisi toprak zemin sıkıştırıldıktan sonra 20 cm kalınlığında 3-4 Nolu mıcır blokaj yapılacaktır.Bu mıcır bolkaj yapılırken belirli aralıklarda zemin suyu tahliyesi için Dranaj borusu yerleştirilecek . Boruların uçları hatıl betonu içerisinden geçirilip dışarı tahliyesi sağlanacaktır.Üst tabaka için 10 cm kalınlığında  1Nolu mıcır serimi yapılacak olup yüzeyi mastarlanıp sıkıştırılacaktır.

Halı Saha Yapımı / Suni Çim Halı uygulaması:

Halı Saha Suni çim uyfulama detayı ;Sıkıştırılmış ve mastarı yapılmış bir numaralı mıcır üzerine ara koruyucu tabaka olarak 150 gr /m2 lik jeotekstil keçe serilir.

Halı sahalarda Keçe üzerine  projeye göre 45-50-55 mm lik suni çim halılar ek yerlerine alt kısımdan Hermetil bezi yapıştırılarak serilir. Suni çimin aralarına Silis Kumu ve sonrasında SBR granür uygulaması yapılır.

 

 

Halı Saha Yapımı / Çevre Tel Çiti:

Halı Saha Tel Çit yüksekliği 6.00 m. ve üzerinde kullanılacak olan örgü teli PVC kaplıdır. Tel Çit konstrüksiyonu, Kaynaklı ve klempli olarak yapılabilir.Halı saha Direk ebatları projesine göre dikmeler minimum 72 lık, yataylar 60 lik olmalıdır 3,0 metre ara ile  Ø72 x 2mm dikey boruların dikilmesi, 3 sıra (üst-Orta-Alt)  Ø60 x 2mm borulardan kurt ağzı açılarak yatay kayıt atılması ,köşelere destek borular kaynatılması (Muska),1 adet geçiş servis kapısı  monte edilmesi ,yapılacak bu konstrüksiyonun boyanması,4 sıra 3,5 mm gergi teli çekilmesi, 3,5 mm 5×5 cm PVC kaplı kafes telin 3,00 mm PVC bağlama teli ile bağlanması işi yapılması.