SPOR SAHALARI

Spor Sahaları ;

Spor Sahaları imalatında Firmamız Elit Çevre Tasarımları ülke genelinde kaliteli malzeme ile Spor sevdalılarını bir araya getirmek gayesi ile yola çıkmıştır.    

  1. Tenis Kortu
  2. Basketbol Sahaları
  3. Voleybol Sahaları
  4. Çok Amaçlı Sahalar
  5. Halı Saha
  6. Bocce & Petank oyun sahaları
  7. Hentbol
  8. Atletizim Pisti vb spor sahalarının temelinden alıp , Aktif spor yapılabilecek  tesisler haline getirmektedir.Yurt çapında bir çok kamu ve özel alanlarda spor sahalarının Altyapısı, hatıl ve betonlama, Asfalt zemin uygulamaları, Akrilik kaplama , Epidyem  gibi spor Kauçuk zemin kaplamaları,Tel Çit, Aydınlatma, Spor Gereçleri Montajı  İşleri tüm detayları ile üstlenip anahtar teslimi kullanıcıların hizmetine sunmaktayız.spor sahaları, basketbol

Spor Sahaları ;Açık alan Spor Sahaları imalatı aşamaları .

( Basketbol,Voleybol,Tenis Kortu,Çok amaçlı saha)

ALT YAPI:Sahaların yapılacağı zemin de ham toprak zemin ise iş makinesi ve manuel olarak Reglaj yapılıp Sıkıştırılması. Böylece sahanın alt zemininin düzgünlüğü sağlanacaktır.

Saha kenar kısımlara 30 cm genişliğinde 50 cm derinliğinde minimum C-25 dozunda Demir Donatılı Çevre Hatılının yapılacaktır.  Çevre hatılının betonu yapılırken , kalıbın içerisine her 3.00m de bir tel örgü için kullanılacak boruların mapaları yerleştirilir.

Çevre hatılının içerisi Balans veya Alttemel Mekanik Stabilize ile doldurulup Vibrasyonlu Silindir ile sıkıştırılacaktır. Bu işlem sırasında sahanın enlemesine ve tek taraflı, %0.8 eğim verilir.

spor sahası    spor sahaları-tenis Kortu   spor sahası-halı saha    sporsahaları-basketbol sahası

Spor Sahaları ; Asfalt Zemin Uygulaması

PLENTMiX TEMEL: Plentmix Temel tabakası minimum  15 cm kalınlığında serim ve sıkıştırması yapılacaktır.

SICAK ASFALT UYGULAMASI: 5 cm kalınlığında Binder tipi asfaltın serim makinesi finişer veya anolar ile uygulandıktan sonra 4 cm kalınlığında son tabaka olarak özel dizayn edilmiş 0,5 mm agregadan üretilen Kort asfaltı olarakta  tabir edilen asfaltın serim ve sıkıştırmasının yapılacaktır..

spor sahaları-asfalt zemin-kort asfaltı       spor sahaları-asfalt zemin-kort asfaltı       spor sahaları-asfalt zemin-kort asfaltı       spor sahaları-asfalt zemin-kort asfaltı

Spor Sahaları ; Çevre Tel Çit Uygulaması

Tel Çit yüksekliği 4.00 m. ve üzerinde kullanılacak olan örgü teli PVC kaplıdır. Tel Çit konstrüksiyonu, Kaynaklı ve klempli olarak yapılabilir.Direk ebatları projesine göre dikmeler minimum 60 lık, yataylar 48 lik olmalıdır 3,0 metre ara ile  Ø60 x 2mm dikey boruların dikilmesi, 3 sıra (üst-Orta-Alt)  Ø48 x 2mm borulardan kurt ağzı açılarak yatay kayıt atılması ,köşelere destek borular kaynatılması (Muska),1 adet geçiş servis kapısı  monte edilmesi ,yapılacak bu konstrüksiyonun boyanması,4 sıra 3,5 mm gergi teli çekilmesi, 3,5 mm 5×5 cm PVC kaplı kafes telin 3,00 mm PVC bağlama teli ile bağlanması işi yapılması.

Spor Sahaları ; Akrilik zemin Kaplaması

Mevcut asfalt zemin üzerine  Akrilik Reçine esaslı tenis,basketbol,voleybol ve diğer spor sahaları zeminleri için tasarlanmış sistemdir. Akrilik kaplama kaymayı önleyici, top çıçramasını  sağlayanyan dayanıklı sistemdir.
Uygulam Detayları :
Asfalt zeminin basınçlı su ile yıkanması
Hava kompresörü ile temizlenmesi
1 kat dolgu Resurfacer (dolgu katı) uygulanarak  gözeneklerinin kapatılması
2 kat ‘’Cushion’’ uygulaması
2 kat Akrilik Anarenk katı uygulanması
Oyun Çizgilerinin marking ile çizilmesi